رونمایی از اپلیکیشن ردیابی کووید 19

1400/09/08   20:38
بعد از شیوع ویروس کرونا در ماههای گذشته و از بین رفتن تعداد زیادی از مردم جهان، کشور آلمان خبر از رونمایی اپلیکیشن ردیابی ویروس کرونا داد. این اپلیکیشن به دلیل استفاده از روش های غیرمتمرکز، دارای امنیت بالایی می باشد. در ادامه به این فناوری جدید خواهیم پرداخت.
رونمایی از اپلیکیشن ردیابی کووید 19

بعد از اتفاقات ماه های اخیر و تلفات وسیع ناشی از شیوع ویروس کرونا، نوبت به کشور آلمان رسید که از اپلیکیشن ردیابی ویروس کرونا رونمایی کند. وزیر بهداشت این کشور اعلام داشت که این اپلیکیشن، در هفته ی جاری قابل استفاده بوده و گزارش های مختلف در این زمینه خبر از آن دارد که این اپلیکیشن در ژوئن سال جاری قابل ارائه به عموم است.

کشور آلمان نیز مانند ایتالیا و سایر کشورها، از روش غیرمتمرکز برای داده ها استفاده می کند؛ چرا که احتمال حفاظت از حریم خصوصی داده ها در این روش، بیش از روش های متمرکز بوده که کشورهایی مانند استرالیا از روش متمرکز استفاده می کنند. این اپلیکیشن قادر است تا تماس افراد مختلف با یکدیگر را ردیابی کند تا افرادی که با بیماران مبتلا به کرونا در ارتباط بوده اند به راحتی شناسایی شوند. این روش کمک می کند تا افراد در معرض این ویروس ایزوله شوند و از شروع موج دوم این بیماری و شیوع گسترده ی آن و به تبع آن تلفات چشمگیر ناشی از این بیماری جلوگیری شود.

کشور آلمان در عین حال با چالش هایی برای رونمایی از این اپلیکیشن مواجه است؛ زیرا برای اینکه این اپلیکیشن ثمربخش و مفید واقع شود نیاز است تا تقریبا تمام افراد جامعه استفاده از آن را بپذیرند، چرا که این احتمال وجود دارد که برخی افراد به دلایل مختلفی از پذیرش آن خودداری کنند. در طرفی دیگر جای امیدواری وجود دارد که پذیرش تمامی افراد جامعه محقق شود چرا که اپلیکیشن متعلق به این کشور دارای امنیت و حفاظت اطلاعات بسیار بالایی بوده و امکان سرقت و یا سوءاستفاده از اطلاعات بسیار کم بوده و این مزیت باعث پذیرش راحتتر افراد جامعه می شود.

کشور آلمان در همین راستا آمادگی خود را برای برگزاری رویدادهای محدودی مانند رویداد تکنولوژی IFA که قرار است در ماه سپتامبر برگزار شود، اعلام کرده است. به همین منظور نیاز است تا به اطلاعات و داده های بیشتری در مورد شیوع احتمالی ویروس کرونا دست یابد تا بتواند میزان شیوع را به کمترین حد ممکن کاهش داده و خطر ابتلای بازدیدکنندگان در این رویداد را به صفر برساند.


امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
دلار: 58,740تومانبیت کوین: 66,762 دلار
587400
fa