روش های کسب درآمد

نویسنده: طاها نیکی
1401/10/08   09:06
آدم می تواند از راه های مختلفی کسب درآمد کند. فرصت‌های زیادی برای کسی وجود دارد که واقعاً می‌خواهد از راه قانونی درآمد کسب کند، نه اینکه رفتارهای غیرقانونی را انتخاب کند. ما چند راه را مورد بحث قرار خواهیم داد که از طریق آنها می توانید پول درآورید و برای خود پس انداز کن
روش های کسب درآمد

آدم می تواند از راه های مختلفی کسب درآمد کند. فرصت های زیادی برای کسی وجود دارد که واقعاً می خواهد از راه قانونی درآمد کسب کند، نه اینکه رفتارهای غیرقانونی را انتخاب کند. ما چند راه را مورد بحث قرار خواهیم داد که از طریق آنها می توانید پول درآورید و برای خود پس انداز کنید.

روش سنتی کسب درآمد یا شغل اداری رایج. در اینجا درآمد ثابت است و این احتمال وجود دارد که در حین بالا رفتن از نردبان حرفه ای، درآمد نیز افزایش یابد. با وجود اینکه گفته می شود کار است، اکثر اوقات شما زود از خانه خارج می شوید و دیر برمی گردید. ساعاتی که با عزیزانتان می گذرانید در اینجا به حداقل می رسد.

روش دیگر سرمایه گذاری است. سرمایه گذاری ها به روش های مختلفی انجام می شود و بستگی به این دارد که فرد چگونه به آن نگاه کند. برخی از افراد بازارهای سهام را انتخاب می کنند، جایی که شما سهام سازمان های مختلف را خریداری می کنید و بر اساس نوسانات بازار آنها را می فروشید. این می تواند سودآور باشد، اما گاهی اوقات حتی با ضررهای بزرگ مواجه می شود. در حالی که برخی دیگر روش های بسیار سنتی مانند سرمایه گذاری در فلزاتی مانند طلا یا نقره را انتخاب می کنند. دوباره طبقه دیگری از مردم به دنبال صندوق های سرمایه گذاری مشترک، اوراق قرضه، طرح های بیمه و گزینه های مختلف از این قبیل برای سرمایه گذاری های بلندمدت هستند.

گزینه دیگری که در حال حاضر به طور گسترده ای در حال جذب است، از طریق بازار آنلاین است. مشاغل آنلاین تقاضای بالایی دارند و برای کاری که انجام می دهید دستمزد دریافت می کنید. یک نوع شغل انعطاف پذیر و افراد بیشتری به این نوع مشاغل روی می آورند. پلتفرم دیگری که مردم کسب درآمد می کنند از طریق انتشار علایقشان مانند وبلاگ ها است. وبلاگ نویسی برای هر کسی امکان پذیر است و به تدریج می توانید از آن درآمد کسب کنید.

پول سیاه

پول سیاه پولی است که مردم با فساد به دست می آورند . برای اطلاع شما، فساد شامل سوء استفاده از قدرت پست های بالاست. به عنوان مثال، شامل گرفتن رشوه، پول اضافی برای خدمات رایگان و غیره است. فساد عامل اصلی عدم رشد مناسب کشور است .

علاوه بر این، پولی که افراد صاحب اختیار با سوء استفاده از قدرت خود به دست می آورند، پول سیاه است. علاوه بر این، این درآمدها مستندات مناسبی ندارند. در نتیجه افرادی که این درآمد را کسب می کنند مالیات بر درآمد پرداخت نمی کنند . این یک جرم بزرگ است و شخصی که این کار را انجام می دهد می تواند پشت میله های زندان باشد.

پول شویی

به زبان ساده، پولشویی تبدیل پول سیاه به پول سفید است. همچنین این یکی دیگر از تخلفات غیرقانونی است. علاوه بر این، پولشویی نیز جرایم مختلف را تشویق می کند. زیرا این تنها راهی است که مجرمان می توانند پول خود را از منابع غیرقانونی استفاده کنند. پولشویی جرم است و افرادی که آن را انجام می دهند ممکن است به زندان بروند.

بنابراین دولت اقدامات پیشگیرانه مختلفی را برای لغو پولشویی انجام می دهد. دولت حساب های بانکی را به کارت AADHAR متصل می کند. برای دریافت تمام جزئیات تراکنش هر حساب بانکی. در نتیجه، دولت متوجه می شود که آیا هر معامله ای از یک منبع غیرقانونی است یا خیر .

همچنین، هر حساب بانکی KYC مخصوص به خود را دارد (مشتری خود را بشناسید) که دسته های مختلف درآمد افراد را از هم جدا می کند. بازرگانان در گروه پرخطر قرار دارند. سپس افرادی که در پست بالایی قرار دارند، در رده با ریسک متوسط ​​قرار دارند. علاوه بر این، آخرین دسته مربوط به بخش کارکنان است که در کمترین خطر قرار دارند.

پول سفید

پول سفید پولی است که مردم از طریق منابع قانونی به دست می آورند. علاوه بر این، این پولی است که مردم قبلاً مالیات آن را پرداخت کرده اند. بخش کارمند هر شرکتی همیشه درآمد سفید دارد.

زیرا مالیات قبلاً از درآمد آنها گرفته شده است. بنابراین مطمئن ترین راه برای کسب درآمد در بخش اشتغال است. اما درآمد شما در اینجا محدود خواهد شد. در نتیجه بسیاری از افراد مسیر متفاوتی را در پیش می گیرند و کارآفرینی را انتخاب می کنند. این به آنها کمک می کند تا شرکت خود را راه اندازی کنند و درآمد سودآوری داشته باشند.

هر فردی در این دنیا برای کسب درآمد سخت کار می کند. افراد برای افزایش درآمد خود روش ها و مجموعه ای از مهارت ها را امتحان می کنند. اما همیشه در مورد کسب درآمد نیست، بلکه صرفه جویی و خرج کردن آن است. مردم باید عاقلانه پول خرج کنند. علاوه بر این، همیشه باید چیزها را با قضاوت در مورد ارزش آنها خرید. چون پول گرانبها نیست بلکه تلاشی که برای آن انجام می دهید ارزشمند است.

برخی از سوالات متداول

Q1. پول سیاه چیست؟

A1. پول سیاه پولی است که مردم از راه های غیرقانونی به دست می آورند. در کشور ما اکیدا ممنوع است. و افرادی که آن را دارند می توانند به زندان بروند.

Q2. تفاوت پول سیاه و پول سفید چیست؟

A2. تفاوت پول سیاه و پول سفید این است که پول سیاه از درآمدهای غیرقانونی ناشی می شود. اما پول سفید از منابع قانونی با مالیات دریافت می شود.

نویسنده: طاها نیکی

روش های کسب درآمد
امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
دلار: 56,814تومانبیت کوین: 69,819 دلار
568140
fa