تبلیغات اینترنتی؛ راهکاری برای توسعه کسب و کار

1400/09/04   12:26
آمارها نشان از آن دارد که تقریبا 65 درصد از افراد با تماشای ویدئوهای آنلاین، به خرید یک محصول یا دریافت خدمات از یک برند ترغیب می شوند. در دنیای کنونی، افراد زمان زیادی را صرف استفاده از اینترنت می کنند به طوری که می توان از این موضوع برای توسعه کسب و کار استفاده نمود.
تبلیغات اینترنتی؛ راهکاری برای توسعه کسب و کار

فضای اینترنت، دنیای وسیعی است که افراد زیادی در آن حضور دارند. هر فرد با دارا بودن یک کسب و کار می تواند حضوری فعال در این فضا داشته باشد و با استفاده از آن برای کسب و کار خود برندسازی کند و از این طریق به فروش روزانه ی خود و همچنین درآمد حاصل از کسب و کار خود رونق بخشد. به همین منظور در دنیای کنونی تبلیغات اینترنتی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند و می توان از آن به عنوان یک راهکار اساسی برای توسعه و رونق کسب و کار یاد نمود.

در این مطلب بررسی خواهیم کرد که تبلیغات اینترنتی چگونه بوده و چه عواملی موجب اثرگذاری آن بر نحوه ی کسب و کار می شود.

تبلیغات اینترنتی، انتشار مطالبی با ماهیت تبلیغات بوده که از طریق پلتفرم هایی همچون وبسایت ها، شبکه های اجتماعی و موتورهای جستجو و یا اپلیکیشن ها و برنامه های مختلف دیگر انجام می گردد. از آنجا که اغلب افراد در دنیای کنونی زمان زیادی را صرف استفاده از اینترنت می کنند، این روش یکی از منحصر به فردترین روشها برای توسعه ی کسب و کار می باشد.


چرا تبلیغات اینترنتی، روشی منحصر به فرد برای توسعه ی کسب و کار است؟

تبلیغات اینترنتی این امکان را به کاربران می دهد که از محبوبیت وبسایت هایی همچون گوگل برای معرفی کسب و کار خود استفاده کنند. این سایت و امثال آن برای ارائه خدمات به کاربرانشان، فضای تبلیغاتی خود را برای افراد به فروش می گذارند. در واقع تبلیغات افراد در پلتفرم های مختلف، مورد حمایت پلتفرم سایر مخاطبان قرار می گیرد.

نگاه کوتاهی به آماری خواهیم داشت که افراد روزانه در فضای اینترنت به چه کارهایی مشغول می باشند:

* در سال 2018 میلادی برای اولین بار درآمد حاصل از تبلیغات اینترنتی از مرز 100 میلیارد دلار عبور کرد.

* 34 درصد از جستجوهای محلی که شامل عبارت کلیدی " در نزدیکی من " هستند، منجر به بازدید حضوری کاربران از فروشگاه اصلی شده است.

* سالانه حجم جستجوهای وبسایت گوگل به میزان 10 درصد افزایش می یابد.

* طبق آمار ارائه شده توسط گوگل، روزانه میزان 3/5 میلیارد جستجو در این سایت انجام می گیرد.


چگونگی فرآیند تبلیغات اینترنتی

در واقع تبلیغات اینترنتی؛ بررسی، راه اندازی، مدیریت و آنالیز و بهبودبخشی کمپین های تبلیغاتی در بستر آنلاین می باشد. اگر تمامی این مراحل در تبلیغات به شکل صحیح انجام گیردف تاثیر مثبتی بر روی مخاطبان گذاشته و می تواند منجر به افزایش بازدید مخاطبان از فروشگاه یا خدمات و در نهایت خرید آنها شود.

برای به حداکثر رساندن مخاطبان هدف می توان یک تبلیغ اینترنتی منحصر به فرد برای کسب و کار خود ایجاد نمود که این موضوع به نوبه ی خود می تواند باعث افزایش نرخ تبدیل شود. از آنجا که این فرآیند بصورت دیجیتالی انجام می شود، امکان دسترسی به میزان بازدیدها و نظرات کاربران نیز امکان پذیر بوده و همین امر در ارائه کیفیت محصولات و خدمات نقش مثبتی را ایفا می کند.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
دلار: 59,305تومانبیت کوین: 61,970 دلار
593050
fa