تلاش کمپانی بوئینگ و پورشه برای تحقق رویای تولید خودروهای پرنده ی هوشمند

1400/09/10   21:06
بوئینگ و پورشه، شرکت های تولید کننده ی هواپیما و خودرو در آلمان در قالب یک تیم ارزیابی و بررسی، مذاکرات خود را برای تحقق تولید ماشین های پرنده آغاز کردند. بر این اساس این دو شرکت برنامه ای برای ساخت وسیله ای نقلیه با قابلیت بلند شدن بصورت عمودی و فرود آن را پیاده کردند.
تلاش کمپانی بوئینگ و پورشه برای تحقق رویای تولید خودروهای پرنده ی هوشمند

این دو شرکت برای آغاز کار خود ماکت هایی از خودرو را خلق کرده اند. در این تیم ارزیابی، مهندسانی از شرکت های پورشه و بوئینگ و شرکت های تابع بوئینگ حضور دارند که در تلاش برای ساخت خودروهای پرنده بدون سرنشین هستند. شرکت ها سعی در بررسی این امر دارند که چگونه قابلیت پرواز و فرود بصورت عمودی را به این فناوری اضافه کنند.

شرکت بوئینگ نسبت به سایر شرکت ها در این زمینه کمی پیشی گرفته و در ماه ژانویه بود که شرکت Aurora Flight Science اولین پرواز آزمایشی خودروهای پرنده را تکمیل نمود، اما این خودرو بیشتر شبیه به هواپیماهای قدیمی بود. خودروهای پرنده ی شرکت های رقیب مانند کیتی هاوک، ساخته ی لری پیج، از موسسان مطرح کمپانی گوگل اولین آزمایش های خود را در کشور نیوزلند انجام داد. شرکت NFT رقیب دیگری است که به تازگی استارتاپی از خودروهای خود به نام Aska را با قابلیت حرکت و پرواز بر روی جاده رونمایی کرده است. شرکت NFT تصمیم دارد محصول خود را در سال 2025 میلادی روانه ی بازار کند.

بر اساس گفته های آقای " استیو نوردلاند " معاون و مدیرکل کمپانی Boeing NeXT، این همکاری تلاشی است به منظور رشد و توسعه ی یک اکوسیستم کارآمد و مطمئن در زمینه ی حمل و نقل و فرصتی را جهت بررسی توسعه و ابداع وسایل نقلیه ی شهری پیشرفته و مدرن فراهم می آورد. شرکت های پورشه و بوئینگ همره با هم در تلاش ارائه ی طرحی دقیق تر و جامع تر و ابداعی در جهت تسریع حمل و نقل هوایی - شهری در سراسر جهان هستند.


با اینکه خودروهای پرنده ی جتسون، با مشکلات و نواقص زیادی از جهت داشتن ایمنی روبرو هستند، شرکت های مذاکره کننده نسبت به قابلیت های آن خوش بین می باشند. بر اساس پیش بینی ها، فروش اینگونه خودروها با روندی آرام در ایالات متحده ی آمریکا آغاز خواهد شد اما این انتظار می رود که تا سال 2025 میلادی، فروش خودروهای EVTOL یا همان خودروهای پرنده ی هوشمند به 3/4 میلیارد دلار برسد. بر اساس پیش بینی شرکت Porsche Consulting که در زمینه ی تامین خدمات در صنایع هوایی فعالیت می کند، فروش EVTOL تا سال 2025 میلادی شاهد رشد چشمگیری خواهد بود.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
دلار: 58,652تومانبیت کوین: 64,274 دلار
586520
fa