قابلیت جدید گوگل لنز

1400/09/14   19:17
گوگل لنز، نسخه پیشرفته گوگل می باشد به طوری که با قرار دادن دوربین گوشی های هوشمند خود به طرف یک شی می توانیم اطلاعات مفیدی از آن به دست آوریم. هم اکنون به قابلیت جدید گوگل لنز اشاره خواهیم کرد.
قابلیت جدید گوگل لنز

چندی پیش بود که گوگل لنز قابلیت جدیدی را ارائه داد. این قابلیت،گوگل لنز را قادر ساخته تا متن های تایپ شده و دست نویس را بخواند. به این ترتیب این قابلیت، کاربران را قادر ساخته تا علاوه بر تلفظ صحیح خواندن کلمات و شنیدن آن، بتوانند متن ها و اطلاعات مورد نیاز خود را به سیستم های رایانه ای خود نیز منتقل کنند. بر این اساس برای استفاده از این قابلیت کافی است که کاربران از متن مورد نظر خود عکس گرفته و آن را وارد برنامه کنند. کاربران این امکان را دارند که متن های مورد نظر خود را بصورت پارگراف و یا کلمه به کلمه بشنوند.

در نسخه های قبلی گوگل لنز امکان انتقال متن های تایپ شده به سیستم های رایانه ای وجود داشت اما در نسخه ی جدید آن، امکان انتقال متن های دست نویس با گرفتن یک عکس نیز، فراهم گردیده است.

اولین بار از گوگل لنز، در گوشی های هوشمند مدل io 2017 پرده برداری شد. در زمان ارائه، آپ گوگل لنز با دستیار گوگل و گوگل فوتو در تلفن های هوشمند پیکسل ترکیب شده بود. سایر دستگاه های اندرویدی نیز همین مسیر را طی نمودند، بنابراین با داشتن گوگل فوتو و دستیار گوگل احتمالا امکان استفاده از گوگل لنز را خواهیم داشت.

در می سال 2018، گوگل اعلام کرد به زودی گوگل لنز به صورت مستقیم در دوربین دستگاه هایی که از این ویژگی پشتبیانی می کنند، افزوده خواهد شد. این دستگاه ها، از کمپانی های تولید کننده متنوعی نظیر، ال جی، موتورولا، شیائومی، سونی، اچ ام دی/ نوکیا، ترانزیشن، تی سی ال، وان پلاس، بی کیو و ایسوس خواهند بود. گوگل اعلام کرده با به روز رسانی جدید نسخه ی گوگل لنز، قابلیت های جدیدتری به آن اضافه خواهد کرد تا کاربران را از استفاده از آنها شگفت زده کند.


امتیاز دهی به مقالهScoring the article



 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
دلار: 58,613تومانبیت کوین: 64,359 دلار
586130
fa