بازاریابی از طریق ارسال ایمیل

1400/09/17   14:37
بازاریابی ایمیلی، یک راه خصوصی برای تماس با کاربران است که رابطه نزدیکتری با کاربر دارد. کاربر باید به دقت پیامهای خود را تنظیم کرده و برنامه ریزی کند که چه کسی آن را دریافت خواهد کرد. برای کسب موفقیت در بازاریابی ایمیلی باید بازار هدف خود را بخش بندی کنید.
بازاریابی از طریق ارسال ایمیل

بازاریابی ایمیلی

ایمیل یکی از بهترین راههای تبدیل کاربر به مشتری است. در برخی موارد ارسال ایمیل می تواند با نرخ 80 درصد کاربران را به مشتری تبدیل کند. با توجه به وجود ایمیل های هرزنامه ای که ما نیز هر روزه تعدادی از آنها را دریافت می کنیم، درک تفاوت این نوع ایمیل های قانونی و غیر هرزنامه بسیار مهم است. قوانین CAN-SPAM در سال 2003 برای درک تمایز وضع شده است. کاربر می بایست با آگاهی از این قوانین، ایمیل های ارسالی خود را قانونی و غیر هرزنامه تنظیم کند. بنابراین قبل از ارسال ایمیل ها لازم است آنها را با دقت مطالعه کنید.

فهرست ایمیل ها

بدون شک یک برنامه ی بازاریابی ایمیلی موفق، بر پایه ی فهرست بهینه ای از ایمیل گیرنده ها بنا شده است. با جمع آوری این فهرست از طریق فهرست مختلف مانند صفحه ی تماس سایت، صفحه ی ثبت سفارش و ... شما فهرستی از ایمیل کاربرانی دارید که مشتری بالقوه هستند و به تجارت با شما علاقه دارند. خرید فهرست های انبوه از دیگران و ارسال ایمیل های بی هدف به آنها کار کاملا اشتباهی است. شما می بایست فهرست مورد نظر خود را تهیه کنید تا از هرزنامه جلوگیری کرده و بیشترین نرخ تبدیل کاربر به مشتری را داشته باشید. به این وسیله شما بزرگترین مانع بازاریابی ایمیلی یعنی تماس با افرادی که به تجارت با شما علاقه دارند را از سر راه خود برداشته اید.

تبدیل کاربر به مشتری در بازاریابی ایمیلی

استفاده از فهرست ایمیلی که خودتان آن را ساخته اید و به اصطلاح تصفیه کرده اید، بهترین روش برای افزایش نرخ تبدیل کاربران به مشتری در بازاریابی ایمیلی است. نکته ی دیگر این است که اگر کاربری نسبت به اولین ایمیلی که از طرف شما برای او ارسال می شود احساس خوبی داشته باشد، به ایمیل های بعدی شما نیز توجه کرده و به سایت شما سر می زند. همچنین اگر کاربری قبلا از شما خریدی داشته و شما در فرآیند خرید، ایمیل او را دریافت کرده اید می توانید آن را به فهرست خود اضافه کنید.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
دلار: 59,210تومانبیت کوین: 65,504 دلار
592100
fa