آب(مایه حیات)

نویسنده: طاها نیکی
1401/09/26   11:45
آب نیاز اساسی برای عملکرد تمام اشکال حیاتی است که روی زمین وجود دارد . به جرات می توان گفت که آب دلیلی است که زمین تنها سیاره ای است که حیات را پشتیبانی می کند. این حلال جهانی یکی از منابع اصلی ما در این سیاره است . زندگی بدون آب غیرممکنآب نیاز اساسی برای عملکرد تمام اش
آب(مایه حیات)

آب نیاز اساسی برای عملکرد تمام اشکال حیاتی است که روی زمین وجود دارد . به جرات می توان گفت که آب دلیلی است که زمین تنها سیاره ای است که حیات را پشتیبانی می کند. این حلال جهانی یکی از منابع اصلی ما در این سیاره است . زندگی بدون آب غیرممکنآب نیاز اساسی برای عملکرد تمام اشکال حیاتی است که روی زمین وجود دارد . به جرات می توان گفت که آب دلیلی است که زمین تنها سیاره ای است که حیات را پشتیبانی می کند. این حلال جهانی یکی از منابع اصلی ما در این سیاره است . زندگی بدون آب غیرممکن است. از این گذشته، تقریباً 70 درصد از زمین را تشکیل می دهد.

است. از این گذشته، تقریباً 70 درصد از زمین را تشکیل می دهد.اهمیت آب

با این حال، با وجود فراوانی فراوان، آب بسیار محدود است. این یک منبع غیر قابل تجدید است . علاوه بر این، باید به این واقعیت پی ببریم که اگرچه آب فراوانی وجود دارد، اما مصرف همه آن بی خطر نیست. ما روزانه برخی از کاربردهای بسیار ضروری را از آب دریافت می کنیم.


اهمیت آب

اگر از زندگی شخصی خود صحبت کنیم، آب پایه وجودی ماست. بدن انسان برای بقای روزانه به آب نیاز دارد. شاید بتوانیم یک هفته کامل بدون هیچ غذایی زنده بمانیم، اما بدون آب، حتی 3 روز هم زنده نخواهیم ماند. علاوه بر این، بدن ما از 70 درصد آب تشکیل شده است. این به نوبه خود به عملکرد طبیعی بدن ما کمک می کند.


بنابراین کمبود آب کافی یا مصرف آب آلوده می تواند مشکلات جدی برای سلامتی انسان ایجاد کند. بنابراین، مقدار و کیفیت آبی که مصرف می کنیم برای سلامت جسمانی و تناسب اندام ما ضروری است.


علاوه بر این، فعالیت های روزانه ما بدون آب ناقص است. چه در مورد بیدار شدن در صبح برای مسواک زدن یا پختن غذا صحبت کنیم، به همان اندازه مهم است. این استفاده خانگی از آب ما را بسیار به این ماده شیمیایی شفاف وابسته می کند.


علاوه بر این، در مقیاس بزرگ، صنایع آب زیادی مصرف می کنند. آنها تقریباً برای هر مرحله از فرآیند خود به آب نیاز دارند. برای تولید کالاهایی که ما هر روز استفاده می کنیم ضروری است.


اگر فراتر از مصارف انسانی نگاه کنیم، متوجه خواهیم شد که چگونه آب نقش مهمی در زندگی هر موجود زنده ای دارد. خانه آبزیان است. از یک حشره کوچک گرفته تا یک نهنگ، هر موجودی برای زنده ماندن به آب نیاز دارد.


بنابراین، می بینیم که چگونه نه تنها انسان، بلکه گیاهان و حیوانات نیز به آب نیاز دارند. زمین برای عملکرد به آب وابسته است. ما نمی توانیم خودخواه باشیم و بدون توجه به محیط زیست از آن برای مصارف خود استفاده کنیم.


لیست عظیم بیش از 500 موضوع و ایده مقاله را دریافت کنید


دنیای بدون آب

آب نه تنها برای بقای ما بلکه برای یک زندگی سالم و شاد نیز لازم است. همه سناریوی کشورهای محروم از آب مانند آفریقا را دیده اند که در آن شهروندان زندگی فلاکت باری دارند. زمان آن فرا رسیده است که همه از خواب بیدار شوند و به ضرورت صرفه جویی در مصرف آب پی ببرند.


به عبارت دیگر، دنیای بدون آب، نسل بشر را ناممکن می سازد. همین را می توان در مورد همه حیوانات و گیاهان گفت. در واقع، تمام زمین بدون آب رنج خواهد برد.
اولاً، فضای سبز به زودی کاهش می یابد. وقتی زمین به آب نرسد، همه گیاهان می میرند و به زمین بایر تبدیل می شوند. وقوع فصول مختلف به زودی متوقف خواهد شد. زمین در یک تابستان بزرگ بی پایان گرفتار خواهد شد.


همچنین خانه آبزیان نیز از آنها گرفته خواهد شد. یعنی هیچ ماهی و نهنگی برای دیدن ما وجود ندارد. مهمتر از همه، اگر فوراً آب را حفظ نکنیم، همه اشکال موجودات زنده.

منقرض خواهند شد


در نتیجه، استفاده غیر ضروری از آب باید به یکباره متوقف شود. هر فرد باید برای حفظ آب و بازگرداندن تعادل تلاش کند. اگر نه، همه ما می دانیم که عواقب آن چه خواهد بود.نویسنده محمدطاها


آب(مایه حیات)
امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
دلار: 58,858تومانبیت کوین: 64,053 دلار
588580
fa