راهکارهای مدرن برای ضدعفونی کردن تلفن های هوشمند از ویروس کرونا

1400/09/10   07:40
ضدعفونی کردن تلفن های هوشمند در شرایط فعلی امری حیاتی می باشد چرا که میزان ویروس ها و میکروب های روی تلفن های هوشمند بیش از میکروب های موجود در سرویس های بهداشتی می باشد. در این مقاله راهکارهایی جهت ضدعفونی کردن تلفن های هوشمند ارائه خواهیم داد.
راهکارهای مدرن برای ضدعفونی کردن تلفن های هوشمند از ویروس کرونا

بهترین راهکار برای ضدعفونی کردن مطمئن و بدون اینکه آسیبی به صفحه نمایش یا سایر اجزای داخلی تلفن های هوشمند برساند، استفاده از پارچه های ریزالیاف و مرطوب می باشد. استفاده از محصولات نظافتی استاندارد مانند شوینده های ضدعفونی کننده یا الکل می تواند آلودگی ها و ویروس های موجود روی صفحه نمایش را از بین ببرد. علاوه بر این می توان از دستگاه تمیزکننده فرابنفش نیز استفاده نمود. این دستگاه یک دستگاه الکترونیکی بوده که اشعه های UV-C را به منظور پاکسازی میکروب ها روی صفحه نمایش تلفن های هوشمند منعکس می کند.

ضد عفونی کردن تلفن های هوشمند

بر اساس مطالعات پژوهشگران هر فرد روزانه به طور متوسط بیش از 50 مرتبه به تلفن هوشمند خود دست می زند. با هر بار لمس کردن تلفن هوشمند، دستگاه ویروس ها و باکتری های بیشتری را جذب خود می کند. در حقیقت با مطالعات صورت گرفته می توان گفت تلفن های هوشمند 10 برابر بیشتر از سرویس های بهداشتی میکروب ها و ویروس ها را جذب خود می کنند چرا که سرویس های بهداشتی هر از گاهی مورد شستشو قرار گرفته و میکروب زدایی می شوند اما در عین حال تلفن های هوشمند و سایر لوازم الکترونیکی از این مسئله مستثنا هستند.

با گسترش شیوع ویروس کرونا، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری و سازمان بهداشت جهانی، شستشوی مکرر و مرتب دستها و سطوح و لوازم مورد استفاده ی روزمره را توصیه می کنند. این مسئله بیانگر این موضوع می باشد که پاکسازی و میکروب زدایی تلفن های هوشمند از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در ادامه به معرفی راهکارهایی خواهیم پرداخت که استفاده از چه مواردی برای ضدعفونی کردن تلفن های هوشمند مناسب بوده و آسیبی به صفحه نمایش و یا سایر اجزای داخلی نمی رساند.

پرهیز از مالیدن الکل یا اسپری های ضدعفونی کننده ی مشابه

میکروب زدایی و ضدعفونی کردن صفحه نمایش تلفن های هوشمند با استفاده از الکل یا سایر اسپری های ضدعفونی کننده می تواند بسیار وسوسه کننده باشد اما انجام این کار خالی از ریسک نبوده و ممکن است به صفحه نمایش تلفن هوشمند آسیب برساند. برای این کار نیاز است که صفحه نمایش را با استفاده از پارچه های ریزالیاف ضدعفونی کرد.

استفاده از پارچه های ریزالیاف

کمپانی های اپل و سامسونگ در صفحه ی پشتیبانی خود به این موضوع اشاره داشتند که نظافت تلفن های هوشمند با پارچه های ریزالیاف بهترین راهکار برای تمیز کردن آن می باشد. به این منظور می توان پارچه را با آب گرم مرطوب کرد و با کمی آب و صابون شستشو داد تا از وجود هرگونه ویروس و مواد زائد روی آن اطمینان حاصل نمود. اکثر تلفن های هوشمند در برابر آب مقاوم بوده اما با این حال می بایست هنگام قرار دادن آنها در معرض مایعات، احتیاط کرد.

اما مهمترین موضوع، نظافت دستها می باشد که در هر شرایطی بیشترین تاثیر را بر نظافت تلفن هوشمند می گذارد. شستشوی مرتب دستها با مواد شوینده ی مناسب و رعایت نکات بهداشتی فردی و عمومی می تواند شیوع این ویروس را به حداقل رسانده و شرایط مناسب و بهتری را برای استفاده ایمن و مطمئن از فناوری های روز دنیا فراهم آورد.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
دلار: 56,937تومانبیت کوین: 69,585 دلار
569370
fa