تاثیرات عنوان وبسایت در موتور جستجوی گوگل

1400/09/06   10:19
یکی از نکات مهم که می تواند تاثیر مثبتی روی ترافیک وبسایت ها و همچنین جایگاه آنها در میان سایر وبسایت ها داشته باشد، عنوان وبسایت می باشد. در صورتی که عنوان وبسایت مناسب باشد می تواند منجر به جذب ترافیک بالا و جایگاه بهتری شود.
تاثیرات عنوان وبسایت در موتور جستجوی گوگل

انتخاب عنوان مناسب برای وبسایت از اهمیت ویژه ای برخوردار است؛ چرا که در غیر این صورت موتور جستجوی گوگل عنوان وبسایت را تغییر می دهد. در صورت انتخاب صحیح عنوان وبسایت می توان کاربران بیشتری را جهت پیمایش صفحات جذب نمود و ترافیک بالایی را روی وبسایت ایجاد کرد. در برخی مواقع موتور جستجوی گوگل عنوان سئو یک وبسایت را تغییر می دهد که این امر می تواند دلایل زیادی را شامل شود. در واقع موتور جستجوی گوگل برای اینکه بتواند به صاحبان و مدیران وبسایت ها جایگاه مناسبی در نتایج جستجو ارائه دهد، عنوان های صفحات وبسایت را بصورت کامل و دقیق بررسی می نماید. در ادامه به تاثیرات عنوان مناسب یک وبسایت در رتبه بندی آن اشاره خواهیم کرد.


اهمیت عنوان وبسایت ها برای موتور جستجوی گوگل

زمانی که کاربران برای جستجوی مطالب خود وارد گوگل می شوند، این موتور جستجو بهترین و مرتبط ترین نتایج را به کاربران خود پیشنهاد می کند. بنابراین موتور جستجوی گوگل برای انجام این کار به دو ویژگی در وبسایت ها اهمیت می دهد و متناسب با آنها جایگاه و رتبه ی وبسایت را معین می کند. اولین ویژگی مهم عنوان وبسایت بوده و ویژگی دوم توضیحات متا تگ می باشد. متا تگ به توضیحاتی اطلاق می شود که به توصیف صفحات وب می پردازد. در واقع توضیحات متا تگ اغلب برای موتورهای جستجو نوشته می شود که هنگام ظاهر شدن صفحه ی مورد نظر در صفحه ی نتایج موتورهای جستجو توضیحات مختصری را به بازدید کنندگان ارائه می دهد. در این صورت برای اینکه موتور جستجوی گوگل تمام صفحات وبسایت را مورد بررسی قرار دهد، می بایست به عنوان و توضیحات متا تگ وبسایت توجه نمود و از کلمات کلیدی مناسبی در آن استفاده نمود. در این حالت وبسایت از جایگاه بالایی برخوردار بوده و همچنین موتور جستجوی گوگل تغییری در عنوان صفحات نخواهد داد.


تاثیرات عنوان متا

یکی از مواردی که باعث می شود تا موتور جستجوی گوگل عنوان صفحات وبسایت را تغییر ندهد، توجه به عنوان متا و استفاده ی صحیح از آن است. در واقع هدف از تولید محتوا در یک وبسایت ایجاد ترافیک بالا و همچنین جذب مخاطبان بیشتری می باشد و این امر زمانی امکان پذیر خواهد بود که مدیران و صاحبان وبسایت ها از محتواهای ارزشمند و جذاب در صفحات خود استفاده کنند. برای تولید محتوای جذاب و ارزشمند و جذب مخاطبان بیشتر به صفحات وبسایت روش های متعدد و گوناگونی وجود دارد، اما استفاده و بهره مندی از عنوان جذاب و مناسب و مفید می تواند به افزایش ترافیک وبسایت و همچنین جذب کاربران بیشتر کمک ویژه ای کند. پس می توان اینگونه بیان کرد که یک وبسایت بوسیله ی عنوان آن توسط کاربران سنجیده و انتخاب می گردد. این ویژگی می تواند تاثیر مستقیمی روی سئو و رتبه بندی وبسایت داشته باشد.پ


نکات مهم در نوشتن عنوان مناسب وبسایت

برای ایجاد عنوان مناسب برای یک وبسایت نیاز به رعایت برخی نکات می باشد. به عنوان مثال می بایست توضیحات مناسبی برای عنوان متا تگ صفحات مورد نظر وبسایت قرار داد. علاوه بر این می بایست به مواردی که هدف کاربران از جستجوی کلمات یا عباراتی می باشد توجه نمود و متناسب با آنها از عنوان های جذاب و مفید استفاده نمود. برای نوشتن عنوان مناسب توصیه می گردد که تعداد کاراکترهای عنوان بیش از 65 کاراکتر نباشد و همچنین از عناوین تکراری استفاده نشود، چرا که می تواند از طریق موتور جستجو خطا تشخیص داده شده و در رتبه بندی وبسایت تاثیر منفی داشته باشد. با رعایت این موارد و استفاده مناسب از کلمات کلیدی می توان رتبه بندی و ترافیک وبسایت را ارتقا داد.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
دلار: 58,732تومانبیت کوین: 66,516 دلار
587320
fa