معرفی رمز ارز شیبا اینو

1400/10/23   00:25
شیبا اینو یکی از پرطرفدارترین توکن‌ها است که در سال 2020 ساخته شده است. توکن شیبا اینو (که برخی آن را رمز ارز نیز می دانند) توسط شخصی ناشناس به نام ریوشی ساخته شده است.
معرفی رمز ارز شیبا اینو

به جرئت می توان شیبا اینو را محبوب ترین و پرطرفدار ترین توکن در دنیای کریپتو کارنسی خواند. این توکن در سال 2020 توسط یک فرد ناشناس با نام مستعار ریوشی (Rhyoshi) ساخته شد.

شیبا اینو یک رمز ارز نیست؛ بلکه یک توکن بر اساس استاندارد ERC-20 بر بستر شبکه بلاکچین اتریوم ساخته شده است. به همین دلیل است که این توکن، بلاکچین اختصاصی ندارد و به همین دلیل، ما آن را یک توکن می نامیم.

نام این توکن، از نام یک نژاد سگ ژاپنی به نام شیبا اینو گرفته شده است. در سال 2013، یک تصویر بانمک از این سگ منتشر شد و به سرعت در فضای مجازی وایرال شد و به یک میم اینترنتی تبدیل شد. توکن شیبا اینو به دلیل استفاده از نام و عکس این سگ، به عنوان یک میم کوین (MEME Coin) نیز شناخته می شود.

در ابتدا توسعه دهنده شیبا اینو، 1 کوآدریلیون توکن از شیبا اینو ساخت. هر کوآدریلیون معادل 1015 است. ریوشی 50 درصد از این توکن ها را در در صرافی غیر متمرکز یونی سواپ قفل کرد و 50 درصد باقی مانده را در اختیار شخص ویتالین بوترین خالق اتریوم گذاشت تا امنیت و عملکرد را تضمین کند.

بوترین در اواسط زمان شیوع کرونا در جهان، 10 درصد از توکن های شیبا اینو خود را برای کمک به یک خیریه در هند فروخت. همچنین او 40 درصد دیگر از توکن هایش را به یک آدرس کیف پول منقضی شده ارسال کرد تا تعداد کوین های در حال گردش کاهش پیدا کند و ارزش آن بیشتر شود.

اگر با دنیای رمز ارزها و کریپتو کارنسی آشنا باشید و اخبار آن را با جدیت نه چندان زیادی دنبال کنید، حتما رمز ارز دوج کوین (Doge Coin) را هم می شناسید! جالب است بدانید که دوج کوین و شیبا اینو بسیار به یکدیگر شبیه هستند. نماد هر دوی آنها سگ شیبا اینو است.

شیبا اینو چیست؟

دوج کوین نیز مانند شیبا اینو یک میم کوین محسوب می شود و به لطف توییت های ایلان ماسک، میلیاردر مشهور آمریکایی، محبوبیت و شهرت زیادی را در بین تریدرها پیدا کرده و رشدی بی نظیر را تجربه کرد. دوج کوین در سال 2013 ساخته شده بود.

متاسفانه اطلاعات زیادی راجع به شیبا اینو موجود نیست. در این مقاله سعی شد تا به صورت خلاصه و جامع، شما را با این توکن آشنا کنیم.

امتیاز دهی به مقالهScoring the article 
ثبت نظر یا سوالRegister comments or questions
نام و نام خانوادگیfirst name and last name
ارسال
نظراتComments   (0)
ترتیب
دلار: 58,605تومانبیت کوین: 64,325 دلار
586050
fa